ترکیبی از تور و لانسر جمعه چهارم مرداد ۱۳۸۷ 23:59

سلام

اول از همه ببخشید از اینکه چند وقتی آپ دیت نکردم، اونم به خاطر کار های جانبی زیادی که داشتمکه تو این چند وقت زیاد نیومدم اینترنت!

امروز میخوام براتون یه روش ماهیگیری رو بگم که تقریبا به این صورت خیلی جدید و جالب هست! این روش ترکیبی از ماهیگیری با تور و لانسر هست! به این صورت که چند متر چلس (تور آماده نشده) را به روشی که در ادامه میگم به نوک نخ لانسر وصل میکنیم و باهاش خیلی راحت ماهی شکار میکنیم!

ظاهر کار یه تیکه تور هست که به نوک لانسر وصل شده ولی اینکه چطور تور رو آماده کنیمو میگم : بسته به نوع ماهی سوراخ تور مورد نظرمونو انتخاب میکنیم! مثلا برای گرفتن کولی های زیر 100 گرم از تور با سایز 18 میل تا 22 میل میتونیم استفاده کنیم. به این صورت باید تور را آماده کنیم: اندازه تور حدودا 2متر کافیه.  ابتدا باید چشمه های دو طرف تور رو جمع کنیم به این صورت که اول یک طرف تور را از عرض جمع میکنیم (چشمه به چشمه) سپس طرف دیگر را نیز به همین صورت جمع میکنیم و یک سرب دام که سرب تو خالی با وزن حدود 30 گرم هست رو گرفته و چشمه های جمع شده هر دو طرف رو از سوراخ سرب رد میکنیم و سرب را میکوبیم تا پرس شود! حالا نوک نخ لانسر رئ به سرب کوبیده شده گره میزنیم، به صورتی که توری در زیر سرب قرار بگیرد! این روش بسیار ساده هست و به راحتی میشه با اون ماهی گرفت و نیاز به مهارت خاصی نداره ! و بیشتر در جاهایی که آب روش داشته باشه و در جریان باشه بهتر جواب میده! مثلا در دهنه رودخانه ها (جایی که آب رود خانه به دریا میریزد) به این صورت که  جایی که آب جریان داره تور رو میندازیم و نخمونو به حالت آزاد میزاریم که با جریان آب حرکت کنه، بسته به جای ماهیگیری میتونیم بذاریم تا 15-20 متر با جریان آب تور حرکت منه و بعد نخ رو جمع میکنیم! ماهیهایی که تو مسیر تورمون باشه به راحتی به تور گیر میکنه و میتونیم شکارشون کنیم!

این روش ماهیگیری رو بهتون پیشنهاد میکنیم که حتما امتحان کنید و ببینید که چقد ماهیگیری با این روش آسون و لذت بخش هست!

اگه سوالی داشتین میتونین تو قسمت نظرات مطرح کنین که اگه بتونم جوابشو تو مطلب بعدب بذارم یا به ایمیلتون بفرستم!

 

این تور ها رو به صورت آماده و چلس میتونین از فروشگاه ما تهیه کنین!

آدرس : مازندران- تنکابن-خیابان تختی- پلاک 17- لوازم ماهیگیری حسن زاده!

نوشته شده توسط رضا حسن زاده  | لینک ثابت |